"Epic History"

Przeczytałes ciekawą książkę ? Magazyn ? Podziel się tym znami, może kogoś tym zainteresujesz.

Moderator: Redaktorzy

Awatar użytkownika
Draco Lander
Maskotka
Maskotka
Podziękował: 49 razy
Podziękowano: 72 razy

"Epic History"

Postautor: Draco Lander » 24 sty 2016, 23:18

W skrócie "EH". Nazwa oczywiście bezterminowo robocza, gdyż ani ja ani kumpel lepszego pomysłu nie mieliśmy.

Czym jest EH? Jest to wynik czystych nudów przelanych na wirtualny papier przeze mnie i kolegę, który chce pozostać anonimowy. Ani ja ani mój kumpel nie posiadamy daru pisarskiego, więc tekst zapewne będzie drętwy itp. Czytanie może wywołać padaczkę, wymioty, rumieńce, zażenowanie, depresję, myśli samobójcze i głupawkę. Przed przeczytaniem skonsultuj się z lekarzem, farmaceutą, najbliższym szpitalem psychiatrycznym lub zakładem pogrzebowym!

A teraz poważnie: Ten tekst to jeden wielki crossover czerpiący garściami z tego co ja i kumpel najbardziej lubimy. Całość opiera się wyłącznie na naszej wyobraźni i treściach z Internetu, poza tym pełna dowolność, więc z pewnością traficie na elementy przekombinowane czy uznacie nasze postacie za Over Powered (posiadające nadludzkie zdolności).

Tym kolorem oznaczyłem fragmenty napisane przez mojego kolegę.
A moje będą po prostu białe.
[...] A to jest separator pomiędzy fragmentami

Mnie czyta się takie kolory całkiem dobrze, więc mam nadzieję, że nie będą razić po oczach. Jeszcze raz uprzedzam, że jesteśmy pozbawieni talentu władania słowem, więc tekst może być nieco czerstwy. No i są jeszcze sceny erotyczne, ale to potem.

Tagi dla dokumentu: crossover, furry, przygodowy, Sci-Fi, random.

► Pokaż Spoiler

Jeśli się spodoba, dam więcej. :)
Ostatnio zmieniony 11 lut 2016, 21:11 przez Draco Lander, łącznie zmieniany 1 raz.

Dying for salvation;
With dedication!
No capitulation;
Annihilation!
Mother's commendation;
Reincarnation!
Valhalla is your destination!

Obrazek
омїкяои★

Re: "Epic History"

Postautor: омїкяои★ » 25 sty 2016, 13:30

Czyta się przyjemnie, pomysł świetny, kreatywnie i z humorem. Widzę potencjał :) Spokojnie możecie to rozwijać, Techron na luzie możesz to tutaj wrzucać, z czasem odbiór będzie coraz większy, sądzę, że wielu osobom przypadnie to do gustu. Generalnie pisarstwo tego rodzaju moją domeną nie jest ale podobają mi się takie inicjatywy jak ta więc daję wielki plus za waszą pracę.
Awatar użytkownika
Draco Lander
Maskotka
Maskotka

Postautor: Draco Lander » 26 sty 2016, 0:19

Omikron✪ pisze:Spokojnie możecie to rozwijać

No z tym problemu nie będzie, bo chwilowo stoimy trakcie trzeciej części, a dwie poprzednie mają po ponad 100 stron. :D

► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony 27 sty 2016, 12:25 przez Draco Lander, łącznie zmieniany 2 razy.

Dying for salvation;
With dedication!
No capitulation;
Annihilation!
Mother's commendation;
Reincarnation!

Obrazek
омїкяои★

Postautor: омїкяои★ » 26 sty 2016, 3:49

No to spokojnie możesz to tu wrzucać chętnie poczytam jak tylko będę miał czas. Forma mi się podoba, pomysł również, treść jest interesująca. Zapowiada się dobrze. Poczekam na następną wrzutkę to się wypowiem szerzej.
Awatar użytkownika
Draco Lander
Maskotka
Maskotka

Postautor: Draco Lander » 27 sty 2016, 12:23

► Pokaż Spoiler

Dying for salvation;
With dedication!
No capitulation;
Annihilation!
Mother's commendation;
Reincarnation!

Obrazek
Awatar użytkownika
Risto
Administrator
Administrator
Podziękował: 177 razy
Podziękowano: 33 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Risto » 31 sty 2016, 9:00

Bardzo ciekawe :) Nic mi nie przychodzi do głowy co więcej byśmy potrzebowali, aby obcy uznali nas za gotowych na kontakt. Generalnie spełniamy te kryteria, eksploracja marsa jest cały czas w planach. Więc czemu to nie miałoby nastąpić już teraz. Może mierzą siły na (niecne) zamiary?
Awatar użytkownika
Draco Lander
Maskotka
Maskotka

Postautor: Draco Lander » 31 sty 2016, 11:51

Ciągle mamy atomówki, więc w razie W możemy rozerwać Ziemię na strzępy, żeby ludzie nie musieli cierpieć. :)

► Pokaż Spoiler

Dying for salvation;
With dedication!
No capitulation;
Annihilation!
Mother's commendation;
Reincarnation!

Obrazek
омїкяои★

Postautor: омїкяои★ » 08 lut 2016, 23:01

Bardzo ciekawy tekst. Wciągający, napisany kreatywnie, z wizją ale i swobodą (ktoś tu ma talent :P). Tekst potrafi skłonić do konkluzji, czy ludzie są gotowi na ewentualny kontakt, jakie miało by to konsekwencje i jakie byłyby ewentualne zamiary obcych.

Moim zdaniem ludzie będą gotowi dopiero wtedy gdy kraj jak Sierra Leone będzie na takim poziomie rozwoju jak np. Rumunia. Nie chodzi mi tu tylko o rozwój cywilizacyjny (choć on jest ważny i dowodzi też rozwoju intelektualnego jakby nie patrzeć) ale także myślowy, światopoglądowy i świadomościowy.

Konsekwencje ew. kontaktu mogły by być różne różne. Jedni wykorzystali by pretekst aby siać defetyzm i dążyć do anarchii mówiąc, że nie ma dla nas ratunku a rządy nie potrafią nas obronić (co de facto nie musiało by się mijać z prawdą....), inni wykazywali by się fanatyzmem i za wszelką chcieliby zobaczyć przybyszy, a jeszcze inni by nie uwierzyli dopóki statek nie wylądował by u nich na podwórku i nie wysiedli z niego obcy (bo w przeciwnym wypadku pomyśleliby, że to projekt rządowy...).

A co do intencji obcych to czemu miały by się różnic od intencji ludzi? Jedne kraje słyną z dyplomacji inne z prowadzenia wojen i włączania się we wszystkie konflikty, dzięki czemu uzyskują surowce, wpływy oraz pieniądze, przewagę geopolityczną. Są kraje, które nie włączają się w konflikt i jedynie obserwują, analizują. W tej kwestii musielibyśmy być gotowi DOSŁOWNIE na wszystko. Powinniśmy się przygotować zarówno politycznie jak i militarnie ale przede wszystkim ludzie powinni być świadomi jakiego rodzaju byłoby to wydarzenie. Póki co to fantastyka, ale kiedyś... kto wie?

Świetny tekst.
Awatar użytkownika
Draco Lander
Maskotka
Maskotka

Postautor: Draco Lander » 09 lut 2016, 20:55

Ilu ludzi, tyle opinii. Osobiście nie skłaniam się ku wizjom rodem z Hollywood (gdzie bohaterscy hamburgerykanie ratują świat). Ze strategicznego punktu widzenia podbijać nas to strata zasobów, surowców u nas stosunkowo mało, kłopotu dużo, a cywilizacja zdolna tu dolecieć opracowałaby robotykę dającą znacznie wydajniejszych robotników niż ludzie. :)

► Pokaż Spoiler

Dying for salvation;
With dedication!
No capitulation;
Annihilation!
Mother's commendation;
Reincarnation!

Obrazek
омїкяои★

Postautor: омїкяои★ » 22 lut 2016, 22:12

Jedno rzuciło mi się w oczy. Podróże kosmiczne oraz same planety powinny mieć poświęcone więcej miejsca w historii, nawet na zwykłe opisy. Podobnie z rasami, można by też troszeczkę rozpisać się o nich, szczegółach biologii, wierzeniach itd.

Dobrze by też było dać jakiś taki wyraźny zwrot akcji w fabule. Fajnie by było zobaczyć jakiś dłuższy wątek pobocznej historii, najlepiej związany z walką.

Póki co trzyma historia trzyma poziom.

Wróć do „Literatura”