Biblia Szatana

Przeczytałes ciekawą książkę ? Magazyn ? Podziel się tym znami, może kogoś tym zainteresujesz.

Moderator: Redaktorzy

Awatar użytkownika
Sk1nny_B0y
VIP
VIP
Podziękował: 63 razy
Podziękowano: 98 razy
Kontaktowanie:

Biblia Szatana

Postautor: Sk1nny_B0y » 18 kwie 2016, 19:58

"Biblia Szatana - Anton Szandor LaVey"

"Książka stanowiąca wykład filozofii i praktyki satanistycznej. Biblia Szatana składa się z czterech ksiąg: Piekielna diatryba, nazywana inaczej Księgą Szatana, opisuje w formie poematu to, co przedstawia sobą satanizm i jego nauki. Księga Lucyfera, zawiera dwanaście esejów, których tematyka rozpoczyna się od Boga, a kończy na życiu pozagrobowym. Znajduje się tam też wykład dotyczący podstaw satanizmu oraz esej o psychicznych wampirach, czyli osobach, które emocjonalnie nadmiernie opierają się na innych ludziach. Księga Beliala, zawiera pięć podrozdziałów, których główną tematyką jest magia. Mimo iż cała Biblia Szatana traktuje o magii i okultyzmie, ten rozdział jest najbardziej z nią związany. Księga Lewiatana, zawiera dokładne opisy rytuałów, spis imion piekielnych, inwokacje oraz tzw. klucze henochiańskie, służące do odprawiania rytuałów. Do spisania ich użyto języka henochiańskiego, sztucznego języka powstałego w XVII wieku. Jest to zbiór wyrazów o odpowiednim brzmieniu, które mają na cel wywołać w odbiorcy nastrój grozy i tajemnicy."

Czytał ktoś ? Warto się tym zainteresować ?

Obrazek
So put your hands up high
And wave 'em side to side,
And when I pull out the nine
You better wave bye bye...

Obrazek
Awatar użytkownika
Lakshmi
VIP
VIP
Podziękował: 126 razy
Podziękowano: 288 razy

Re: Biblia Szatana

Postautor: Lakshmi » 19 kwie 2016, 9:02

Biblią szatana nazywana jest również księga nauki kart tarota. Miałam tą książkę i nie widzę w niej nic oprócz celu jej wydania dla uczenia się. Fakt że bardzo dokładnie pisana i w szerokim znaczeniu poszczególnych kart

Nie wiemy kiedy tarot powstał ani kto go stworzył. Są tacy, którzy widzą w nim "biblię szatana" i twierdzą, że został zrodzony przez piekielne czeluście. Inni natomiast uznają go za kompendium duchowej wiedzy całej ludzkości. Podobno zawiera wszystkie sekrety zapisane w kabalistycznej księdze Sefer Raciel (Księga Boskich Tajemnic), którą Bóg wręczył Adamowi po jego wygnaniu z Raju. Z kolei papież Sykstus IV dostrzegł w tarocie perfidne narzędzie diabła.
O tych i wielu jeszcze innych historiach opowiada najwybitniejszy w Polsce znawca tarota, Jan Witold Suliga, autor takich poczytnych książek, jak Tarot magów, Tarot - karty, które wróżą oraz Wielcy magowie świata; człowiek, który przez kilkadziesiąt lat badał dzieje tych niezwykłych kart, idąc zaś wytyczoną przez nie drogą odnalazł to, co skrywa jej kres - Wielki Początek Wszystkiego.
Jamar
Początkujący
Początkujący
Podziękowano: 4 razy

Postautor: Jamar » 19 kwie 2016, 14:26

Co do p. Suligi to dla niego bogiem jest i był wyłącznie pieniądz. http://www.fronda.pl/a/oto-historia-naw ... 60630.html
Awatar użytkownika
Lakshmi
VIP
VIP

Postautor: Lakshmi » 19 kwie 2016, 14:50

Jamar może i tak. Nie wnikam:)
Awatar użytkownika
Sk1nny_B0y
VIP
VIP
Kontaktowanie:

Postautor: Sk1nny_B0y » 19 kwie 2016, 18:04

Lakshmi pisze:Biblią szatana nazywana jest również księga nauki kart tarota. Miałam tą książkę i nie widzę w niej nic oprócz celu jej wydania dla uczenia się. Fakt że bardzo dokładnie pisana i w szerokim znaczeniu poszczególnych kart

Nie wiemy kiedy tarot powstał ani kto go stworzył. Są tacy, którzy widzą w nim "biblię szatana" i twierdzą, że został zrodzony przez piekielne czeluście. Inni natomiast uznają go za kompendium duchowej wiedzy całej ludzkości. Podobno zawiera wszystkie sekrety zapisane w kabalistycznej księdze Sefer Raciel (Księga Boskich Tajemnic), którą Bóg wręczył Adamowi po jego wygnaniu z Raju. Z kolei papież Sykstus IV dostrzegł w tarocie perfidne narzędzie diabła.
O tych i wielu jeszcze innych historiach opowiada najwybitniejszy w Polsce znawca tarota, Jan Witold Suliga, autor takich poczytnych książek, jak Tarot magów, Tarot - karty, które wróżą oraz Wielcy magowie świata; człowiek, który przez kilkadziesiąt lat badał dzieje tych niezwykłych kart, idąc zaś wytyczoną przez nie drogą odnalazł to, co skrywa jej kres - Wielki Początek Wszystkiego.

Co mnie tarot interesuje, ja pytałem jasno czy warto się zainteresować ksiażką a nie tarotem.

Obrazek
Jamar
Początkujący
Początkujący
Podziękowano: 4 razy

Postautor: Jamar » 19 kwie 2016, 18:57

Enigma głupstwa pleciesz. Pan Suliga jest maleńki wobec obowiązującego w Polsce i nie tylko prawa. Maleńki też jest wobec prawa Boskiego. To idiota wierzący w swoje nadprzyrodzone moce. Miałam niemiłą okazję go poznać i patrzeć patrzeć w jego oczy, jak kłamie i mataczy. Było to ok. 10 lat temu. Dalej nie będę pisać o co chodziło w tej administracyjnej sprawie, ale jak się wqrwię to napiszę.
Awatar użytkownika
oleks24f
VIP
VIP
Podziękował: 296 razy
Podziękowano: 282 razy

Postautor: oleks24f » 19 kwie 2016, 19:54

Hmm, chciałbym zauważyć, że temat jest o czymś zupełnie innym, a mianowicie czy warto przeczytać Biblie Szatana czy nie, o tarocie są inne tematy. I jak na razie, nikt nie odpowiedział na nie, tylko zaczęła się dyskusja o tarocie, wogóle nie związana z tematem.
"we Wszechświecie istnieje
nieskończona liczba światów podobnych, jak i niepodobnych do naszego".

Epikur (341 -270 rok p. n. e.).

Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat
Galilieusz
Awatar użytkownika
Sk1nny_B0y
VIP
VIP
Kontaktowanie:

Postautor: Sk1nny_B0y » 19 kwie 2016, 20:13

Jamar pisze:Enigma głupstwa pleciesz. Pan Suliga jest maleńki wobec obowiązującego w Polsce i nie tylko prawa. Maleńki też jest wobec prawa Boskiego. To idiota wierzący w swoje nadprzyrodzone moce. Miałam niemiłą okazję go poznać i patrzeć patrzeć w jego oczy, jak kłamie i mataczy. Było to ok. 10 lat temu. Dalej nie będę pisać o co chodziło w tej administracyjnej sprawie, ale jak się wqrwię to napiszę.

Głupstwa ? Czy Ty nie widzisz że zacytowałem "opis" książki ze stronki z książkami i zadałem pytanie ? Ludzie zacznijcie czytać ze zrozumieniem bo za kolejne posty nie na temat będę karał warnem.

Obrazek
Awatar użytkownika
Lakshmi
VIP
VIP

Postautor: Lakshmi » 19 kwie 2016, 22:47

Jeśli zadałeś pytanie Czy warto? Owszem warto i to zależy od zainteresowań czytelnika tematem. Ja bym chętnie poczytała z ciekawości i dla porównania, a być może z punktu poszerzenia wiadomości, by lepiej odróżniać jedno od drugiego, natomiast czy ja bym chciała mieć tą książkę w swojej bibliotece? Chyba nie. Ot przeczytać ewentualnie cos zapisać, wynotować.

Wróć do „Literatura”