Jak pozbyć się klątwy?

Moderatorzy: Redaktorzy, Wróżbici

Awatar użytkownika
Sequit
Wróżbita
Wróżbita
Posty: 24
Rejestracja: 31 sty 2016, 18:29
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 28 razy

Jak pozbyć się klątwy?

Postautor: Sequit » 20 lut 2016, 22:12

Aby nauczyć się chronić przed urokami i odczyniać je, należy najpierw umieć je rozpoznawać i wiedzieć na jakiej zasadzie działają.
Jeśli kogoś zaczyna nagle prześladować pech, nie układa mu się w życiu, często ma nieprzyjemne zdarzenia, niewyjaśnione bóle głowy, odczuwa zmęczenie, ma nudności, gorączkę, jest ospały lub niespokojny, to może on być ofiarą uroków. Oczywiście w pierwszej kolejności należy zadbać o swoje zdrowie fizyczne i zasięgnąć porady lekarza. Jeśli jednak dolegliwości nie mają medycznej przyczyny lub intuicja podpowiada nam co innego niż lekarz, to niewykluczone że są one skutkiem złego oka.

Jak wykryć czy jest się pod wpływem uroku?

1. Dużą misę napełnij wodą, najlepiej aby była źródlana lub oczyszczona kryształem górskim. Następnie wkraplamy do niej w równych odstępach czasu kilka kropel oliwy z oliwek.
2. Jeśli krople na powierzchni trzymają się razem i przybierają formę okręgu, to znaczy, że nie jesteśmy pod wpływem uroku. Jednakże, jeśli krople rozproszą się lub podzielą, wtedy mamy do czynienia ze złym spojrzeniem (urokiem).

W jaki sposób pozbyć się klątwy?

1. Bierzemy dwie igły i wbijamy ostry czubek jednej w oczko drugiej, mówiąc:

Ammidia e malocchio
Curniculle all'occhio
Crepa l'ammidia e scopia lu malocchio
N'nome di e d'Santa Mari
Lu malocchio se n'pozza ye.
Lunedi Santo, Martendi Santo, Mercoledi Santo, Giovedi Santo,
Venerdi Santo, Sabato Santo, e Domenica di Pasqua
Lu malocchio crepa!


Ta formuła oznacza w wolnym tłumaczeniu:

Oko na złe oko
Oko przeszywa złe oko
Złe oko wybucha i wypływa
W imię Świętej Marii
Złe oko wypłynie i krwawi
Z dnia na dzień twoja moc osłabnie
Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek, Wielka Środa, Wielki Czwartek,
Wielki Piątek, Wielka Sobota i Wielka Niedziela
Niech złe oko sczeźnie!


2. Następnie wrzucamy igły do wody i posypujemy je kilkoma szczyptami soli.
3. Bierzemy nożyczki i przecinamy powietrze nam misą trzy razy.


Ta włoska metoda ma za zadanie zagwarantować pozbycie się wszelkich uroków. Innym sposobem jest wyposażenie się w amulety ochronne.
W krajach słowiańskich popularne są amulety z okiem wpisanym w trójkąt lub dłoni ułożonej w postać widełek.
W krajach arabskich - amulety w kształcie dłoni o dwóch kciukach. Amulety należy specjalnie dedykować, by wzmocnić ich działanie. Jeszcze innym amuletem jest pentagram w okręgu lub dłoń z okiem po środku.
W czarostwie od wieków stosowano również odpowiednie gesty, by ustrzec się przed urokiem. Jeden z nich jest błędnie mylony z gestem satanistycznym - to dłoń zwinięta w pięść, z wyprostowanymi palcami wskazującym i małym. Znana od czasów starożytnych jako tzw. "rogata ręka", to symbol ochrony i powodzenia, broniący przed wszelkiego rodzaju klątwami. Dwa palce wysunięte do przodu mają za zadanie "kłuć" złe oczy i działają jako skuteczny amulet.
Jeszcze innym prostym sposobem, jest noszenie czegoś w kolorze błękitnym lub zielonym. W Turcji używa się do tego niebieskich szklanych paciorków. Można też namalować mały symbol otwartego oka, gdzieś w niewidocznym miejscu, lub nosić czerwoną wstążkę pod ubraniem.
Sposobów jest naprawdę bardzo dużo i każdy może wybrać taki, jaki mu się podoba.

Inna metoda na pozbycie się klątw:
Potrzebujemy do niej czarnej świecy oraz czarnej misy i wody.
1. Świecę należy zamocować pośrodku naczynia za pomocą wosku.
2. Wlewamy do miski wodę, tak by wypełniła ją po brzegi, ale nie zalała świecy. Więc świeca musi być wyższa niż głębokość misy.
3. Oddychamy głęboko, relaksujemy się i oczyszczamy umysł z myśli i problemów.
4. Kiedy nasz umysł jest wyciszony, zapalamy świecę i wizualizujemy moc zaklęcia rzuconego na nas, uwięzioną w płomieniu świecy.
W miarę, jak świeca się wypala i zbliża do tafli wody, wizualizujemy coraz silniej, a gdy woda zgasi płomień - klątwa jest złamana.
Na koniec wykopujemy dołek w ziemi, zakopujemy w nim świecę i wlewamy do niego resztki wody. Po zakopaniu odchodzimy nie oglądając się za siebie.
Słuchaj, by słyszeć, patrz, by widzieć, czuj, by odczuwać jak najgłębiej i ucz się, by rozumieć, co dzieje się w Tobie i otaczającym Cię świecie.

Wróć do „Klątwy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość