Derren Brown - psychologiczny iluzjonista

Moderator: Redaktorzy

Awatar użytkownika
Ingridka6
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:19
Podziękował: 5 razy
Podziękowano: 12 razy

Derren Brown - psychologiczny iluzjonista

Postautor: Ingridka6 » 19 lut 2016, 15:15

Ludzki umysł kryje w sobie tysiące zagadek, jednak do jakiego stopnia jesteśmy w stanie nad nim panować? Czy przypadkowy człowiek może odkryć o czym myślimy?

Obrazek

Derren Brown - showman urodzony 27 lutego 1971 roku w Croydon(południowy Londyn). Po ukończeniu prawa i filologii germańskiej na uniwersytecie w Bristolu zajął się hipnozą sceniczną. Od 2000 roku tworzy filmy pokazując jak "manipuluje ludzkim umysłem"(Mind Control, Trick of the Mind, Trick or Treat itd...). Swój zawód określił jako"psychologiczny iluzjonista". Twierdzi, że za pomocą magii, sugestii, psychologii, mylnego skierowania myśli i umiejętności przyciągania uwagi otoczenia jest w stanie przepowiedzieć zdarzenie, wpłynąć na ludzkie myśli, manipulować nimi i odczytywać szczegółowe znaki psychiki ludzi oraz języka ciała w taki sposób, aby dowiedzieć się, o czym myśli dana osoba. Może się wydawać, że jego występy zawierają szczyptę iluzji, a co za tym idzie, że ma uzdolnienia paranormalne, jednak sam przyznaje, że jest sceptykiem i ateistą.

Derren jest również pisarzem. Do tej pory napisał cztery książki: Absolute Magic, Pure Effect, Tricks of the Mind, która stała się bestsellerem na Amazońskiej liście oraz wydaną w październiku 2010 roku Confessions of a Conjuror.
Oprócz tego ma również duszę artysty. Tworzy karykatury, które można oglądać na wystawach w galerii The Rebecca Hossack w Londynie.
Jego zamiłowaniem są również papugi. Jest ich patronem w The Parrot Zoo Trust, a sam w domu posiada dwie: Figaro i Mefisto.

Poznajcie Derren'a Brown'a oglądając Trick of the Mind:

https://www.youtube.com/watch?v=9_CTT9IdM_c

https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=L0IqR5eklow
Wylejesz morze cierpliwości zanim nauczysz się pływać - jednak potem będzie już tylko rzeka prowadząca wgłąb serca.

Wróć do „Znane Osoby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość