Zdjęcia Księżyca z łazika Yutu już dostępne!

Moderator: Redaktorzy

омїкяои★

Zdjęcia Księżyca z łazika Yutu już dostępne!

Postautor: омїкяои★ » 04 lut 2016, 21:32

ObrazekChińczycy wyznaczyli sobie kilka wielkich celów, którymi jest budowa na orbicie Ziemi dużej stacji kosmicznej, załogowy lot na Księżyc i Marsa oraz budowa tam baz i kolonii. Czy uda im się zrealizować plan w pełni tego nie wiemy jednak to co już widzimy świadczy o tym, że cele te nie leżą poza zasięgiem mocarstwa z Azji

Obecnie odbywa się misja Chang'e 3, w ramach której na Srebrnym Globie osiadł lądownik i łazik Yutu. Chińska Agencja Kosmiczna opublikowali właśnie setki zdjęć, na których możemy zobaczyć, jak wciąż piękny i zarazem fascynujący jest nasz Księżyc. Chińczycy są trzecim krajem świata (po Rosji i USA) któremu udało się wylądować maszynami na powierzchni naturalnego satelity naszej planety.

Kolejnym etapem China National Space Administration, czyli Chińskiej Agencji Kosmicznej będzie eksploracja niewidocznej z Ziemi strony "łysego", przy pomocy nowych urządzeń, w ramach misji Chang'e 4, która ma rozpocząć się już w 2018 roku. Jeśli chcecie zobaczyć całą galerię zdjęć z poszczególnych misji, to zajrzyjcie TUTAJ.

Na zachętę dwa zdjęcia:

Księżycowe Skały
Obrazek

Wspaniała panorama Srebrnego Globu
Obrazek

Wróć do „Księżyc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość