NASA udostępnia ponad 8000 zdjęć z misji Apollo!

Moderator: Redaktorzy

омїкяои★

NASA udostępnia ponad 8000 zdjęć z misji Apollo!

Postautor: омїкяои★ » 14 sty 2016, 14:28

ObrazekAmerykańska Agencja Kosmiczna udostępniła bazę 8400 zeskanowanych fotografii, wykonanych przez astronautów biorących udział w lotach Apollo.

Załogowe misje księżycowe od zawsze budziły wiele kontrowersji. Czy naprawdę miały miejsce? To pytanie zadawali sceptycy przy okazji posiłkując się analizą wykonanych przez astronautów zdjęć. Ich argumenty zbijane były przez ludzi, którzy nie mają wątpliwości co do odwiedzin Księżyca przez ludzi na przełomie lat 60. i 70. XX wieku.

Baza 8400 fotografii znajduje się na serwisie Flickr w galerii Project Apollo Archive. Są to skany oryginalnych klisz z aparatów Hasselblad, które wykonano w rozdzielczości 1800 dpi. Wynikowe pliki mają rozdzielczość, zależnie od skanu, od 6 do około 20 Mpix (przeciętnie 16 Mpix).

Zdjęcia podzielono na oddzielne albumy dla każdej z misji. Brak w nich zdjęć z misji Apollo od 1 do 6 z kilku powodów. Apollo 1 zakończyła się tragicznie pożarem i śmiercią załogi (Gus Grissom, Edward H. White oraz Roger B. Charffee). Misje 2 oraz 3 w ogóle się nie odbyły, natomiast misje numer 4,5 oraz 6 odbyły się w ramach lotów bezzałogowych.

Albumy dla misji Apollo 11, 12, 14, 15, 16 i ostatniej Apollo 17, zawierają najbardziej interesujące materiały. Znakomite ujęcia z lotu na księżyc, orbity wokółksiężycowej, lądowania i pobytu na Srebrnym Globie. Zdjęć jest naprawdę wiele.

Cała galeria jest dostępna POD TYM LINKIEM

https://www.youtube.com/watch?v=PTxsTEkcwOINASA/The Project Apollo Archive

Wróć do „Księżyc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość