Hipoteza Riemanna - Bóg wyrażony w Matematyce.

Wszelakie nauki i inne informacje.

Moderator: Redaktorzy

Awatar użytkownika
brak_DNA
Bywalec
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 22 sty 2017, 10:22
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Podziękował: 14 razy
Podziękowano: 28 razy

Hipoteza Riemanna - Bóg wyrażony w Matematyce.

Postautor: brak_DNA » 03 sty 2018, 13:31

Warto poruszyć temat jednej z największych - zaraz po "teorii wszystkiego" - naukowych teorii i zagadek w historii naukowej myśli ludzkiej: hipotezy Riemanna.
Matematyka - teoria liczb, ale również statystyka oraz fizyka. W tym wszystkim trwa ta Hipoteza, i to niesamowite jak bardzo wpływa ona na nasz świat. Nie wiedziałem, że: ,,Clay Mathematics Institute ufundował nagrodę w wysokości miliona dolarów za dowód lub obalenie hipotezy Riemanna. Hipoteza w Riemanna była 8. problemem z listy problemów Hilberta."

Obejrzyjcie poniższy film dokumentalny. Trwa on ok. 47 min., ale wyraźnie pokazuje istotę problemu. Natura jest matematyką. Matematyka jest wpisana w naturę. Coś pięknego.

https://youtu.be/usE0TwqPDME
Awatar użytkownika
Hybrid
VIP
VIP
Posty: 113
Rejestracja: 29 sty 2016, 19:05
Podziękował: 19 razy
Podziękowano: 45 razy

Re: Hipoteza Riemanna - Bóg wyrażony w Matematyce.

Postautor: Hybrid » 28 sty 2018, 23:20

Nie da się udowodnić ani obalić hipotezy Riemanna .
Choćby z prostej przyczyny , że w zbiorze liczb naturalnych (N) zawsze się znajdzie liczba większa od poprzedniej ( k + n ) .
Widzimy więc , że zbiór liczb N dąży do nieskończoności ... można dywagować dalej , że jest nieskończonością nieskończoności .
Czyli nie ma miary .
Można tylko go ''doświadczać'' ... czyli szukać następnych liczb pierwszych ... a nie badać i mierzyć gdyż nie da się przewidzieć , że następna liczba pierwsza przedstawiona funkcją dżeta będzie miała miejsca zerowe na wspólnej półprostej z pozostałymi .

Per analogiam ... mamy podobny syndrom z liczbą pi ( π ) , której wartość przedstawiona w ułamku dziesiętnym , po przecinku dąży do nieskończoności ( + ∞ ) ... więc zgodnie z logiką nigdy nie poznamy prawdziwej wartości liczby pi ( π ) .

Wróć do „Nauka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość