Amerykańska armia pracuje nad technologią, która zamieni żołnierzy w cyborgi

Projekty naukowe i konstrukcyjne.

Moderator: Redaktorzy

омїкяои★

Amerykańska armia pracuje nad technologią, która zamieni żołnierzy w cyborgi

Postautor: омїкяои★ » 25 sty 2016, 10:12

ObrazekArmia USA prowadzi prace nad supernowoczesną technologią, która ma umożliwić implantację neurointerfejsu, w celu podłączenia się do zewnętrznego komputera. Projekt nosi nazwę NESD (Neural Engineering System Design).

W ramach projektu naukowcy planują opracować czujnik biologiczny o wielkości nie przekraczającej 1cm3. Interfejs ma zapewnić konwersję elektrochemicznych sygnałów neuronów do binarnego komputera. Ma to jednak działać w obie strony.

NESD będzie miał za zadanie zwiększenie zdolności neurointerfejsu, w którym można połączyć komputer i mózg. Plany DARPA obejmują również utworzenie systemu zdolnego do jednoczesnej interakcji z milionami neuronów w mózgu.
Dzisiejsze najlepsze systemy interfejsu mózg-komputer są jak dwa superkomputery, które próbują rozmawiać ze sobą za pomocą starego modemu o prędkości transmisji 300 bodów
– powiedział kierownik projektu Phillip Alvelda.

Wyobraźcie sobie, co się stanie, kiedy uaktualnimy nasze narzędzia, aby naprawdę otworzyć kanał między ludzkim mózgiem i współczesną elektroniką
– dodał Alvelda. Oprócz zastosowań wojskowych, amerykański projekt może również znaleźć inne wykorzystanie. Inżynierowie i naukowcy chcą wykorzystać NESD do rehabilitacji i leczenia pacjentów z problemami neurologicznymi oraz w celu zwiększenia korzyści w dziedzinie biologii syntetycznej.Science Alert
Awatar użytkownika
Risto
Administrator
Administrator
Posty: 167
Rejestracja: 10 sty 2016, 9:37
Lokalizacja: Biała Podlaska
Podziękował: 174 razy
Podziękowano: 35 razy
Kontaktowanie:

Re: Amerykańska armia pracuje nad technologią, która zamieni żołnierzy w cyborgi

Postautor: Risto » 26 sty 2016, 0:11

Ciekawe jak taka interakcja miałaby przebiegać. Czy to mogłoby działać w dwie strony np. czy pancerz mógłby odbierać jakimiś receptorami bodźce zewnętrzne i informować. Tylko jeszcze w jaki sposób.. Pierwsze skojarzenie to ból.
Adeptus
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2020, 10:52

Re: Amerykańska armia pracuje nad technologią, która zamieni żołnierzy w cyborgi

Postautor: Adeptus » 21 maja 2020, 11:09

Fascynujące zagadnienie! Interfejsy mózg-maszyna już działają. Używa się ich przede wszystkim do protez, które dzięki temu odbierają sygnały bezpośrednio z mózgu inwalidy. Można ich użyć także np. do sterowania dronem. Umożliwiają też swoistą telepatię, kiedy jeden użytkownik nadaje sygnały, a drugi za pomocą komputera odbiera wprost w mózgu - na razie nie da się przekazać konkretnych słów, ale pewien naukowiec sprawił, ze jego żona będąca w innym miejscu ruszała ręką, gdy tylko on o tym pomyślał. To jest po prostu "technologiczna magia". Cyberpunk zbliża się wielkimi krokami!

Wróć do „Projekty Militarne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość