Naukowcy we współpracy z przedsiębiorcami wyślą pojazd do Alpha Centauri

Projekty NASA i inne.

Moderator: Redaktorzy

Awatar użytkownika
oleks24f
Administrator
Administrator
Podziękował: 331 razy
Podziękowano: 302 razy

Re: Naukowcy we współpracy z przedsiębiorcami wyślą pojazd do Alpha Centauri

Postautor: oleks24f » 20 kwie 2016, 22:38

Dobrze, że w końcu chcą ruszyć w kosmos w poszukiwaniu życia. Choć trzeba będzie pewnie wysłać wiele sond do wielu układów zanim znajdziemy coś naprawdę interesującego, nie mówiąc już o tym, że zanim taka misja doleci na miejsce docelowe to minie trochę czasu, a potem jeszcze czas dotarcia do nas sygnału od sondy niesiony promieniowaniem elektromagnetycznym.

Oby tylko taki projekt wypalił, a nie pozostał tylko w tej fazie, tak jak te teleskopy nowej generacji Darwin do poszukiwania skalistych planet pozasłonecznych wielkości Ziemii. Które potem odwołali z powodu braku funduszy na ich realizację.
"we Wszechświecie istnieje
nieskończona liczba światów podobnych, jak i niepodobnych do naszego".

Epikur (341 -270 rok p. n. e.).

Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat
Galilieusz
омїкяои★

Postautor: омїкяои★ » 20 kwie 2016, 22:45

Zachowuję umiarkowany optymizm w tej kwestii. Ja widzę tu zasadniczo jeden problem. Co z tego, że nasze małe sondy dolecą do AC w ciągu 20 lat ziemskich (co nie jest przecież dla człowieka krótkim czasem, to krótki czas tylko na warunki kosmiczne) skoro przesył informacji z sond na Ziemię zajmie ok. 4-5 lat? Wiadomo, to tylko kolejny krok, który trzeba uczynić, ale... 100mln $ + 20 lat na dotarcie do punktu docelowego + czas na przesył informacji. Bardzo to czasochłonne i kosztowne. No ale jak mus to mus ;)
Awatar użytkownika
oleks24f
Administrator
Administrator
Podziękował: 331 razy
Podziękowano: 302 razy

Postautor: oleks24f » 20 kwie 2016, 22:59

Właśnie, dodajmy jeszcze do tego fakt, że nie wiadomo kiedy to ruszy tak na prawdę i wyjdzie z poza sfery projektów. Ale bądżmy optymistami i cieszmy się, że sięgamy w końcu poza naszą okolicę w kosmosie. Kojarzy mi się tu od razu fikcyjna planeta Darwin IV, z powieści Barlowe"a i filmu na jej podstawie. Tam też wysłali misję ku układowi podwójnemu oddalonego od ziemii o 6,5 ly w kierunku konstelacji Wodnika ?, choć to gdzieś bylo podane na jakieś stronce wiem nie jestem tu na 100 % pewnym z tym gwiazdozbiorem. Tam na samo dolecnie trzeba bylo czekać 40 lat, choć pojazd Von Braun podróżował z prędkością chyba 20 % prędkości światła ?. A potem jeszcze 6 lat czekania na jakąkoliwek informację o tym czy warto bylo wysylać tam taką misję. Dodam też że misja tam wysłana została dopiero w 2045 roku. :D
"we Wszechświecie istnieje
nieskończona liczba światów podobnych, jak i niepodobnych do naszego".

Epikur (341 -270 rok p. n. e.).

Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat
Galilieusz
elk666666
Nowy
Nowy

Postautor: elk666666 » 22 maja 2016, 17:00

Ciekawa sprawa. Ja uważam że rządzący wiedzą o czymś o czym zwykli zjadacze chleba się nie mogą dowiedzieć

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Projekty Kosmiczne”