Odkryto Łacińską "Mapę Piekła" z XV wieku opisującą konieć świata

Apokalipsa nadchodzi...

Moderator: Redaktorzy

омїкяои★

Odkryto Łacińską "Mapę Piekła" z XV wieku opisującą konieć świata

Postautor: омїкяои★ » 17 maja 2016, 17:36

Mapa Piekła.png
Mapa Piekła.png (425.93 KiB) Przejrzano 2001 razy
W zagranicznych mediach pojawiła się informacja o odnalezieniu tajemniczej "Mapy Piekła" sporządzonej w języku łacińskim. Manuskrypt ten opisuje koniec świata, przyjście Antychrysta oraz śmierć ludzi na masową skalę. Stworzenie mapy datuje się na XV wiek.

Co ciekawe, z racji przesłania jakie wynika z treści można wysnuć wniosek, że mapa może mieć charater antyislamski, to zaskakujące, że znaleziono ją właśnie teraz, w obliczu kryzysu Islamskiego oraz Islamskiej inwazji na Europę. Wniosek ten jednak może być zbyt daleko idący. Naukowcy zamierzają poświęcić najbliższe miesiące na dokładne oględziny i badania mapy oraz jej treści.

Niemożliwe jest także ustalenie autora manuskryptu, jednak patrząc na charakterystykę pisma naukowcy sugerują, że sporządzający mapę mógł być lekarzem działającym przed ponad pięciuset laty.

Rękopis został odnaleziony w niemieckiej Lubece , a obecnie znajduje się on w bibliotece w Kalifornii. Zdaniem ekspertów, mapa powstała między 1486 a 1488 rokiem choć data ta zapewne nie jest stuprocentowo precyzyjnie określona.

https://www.youtube.com/watch?v=_J3S58uqtDY
ajka
Przeciętniak
Przeciętniak
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 8 razy

Re: Odkryto Łacińską "Mapę Piekła" z XV wieku opisującą konieć świata

Postautor: ajka » 17 maja 2016, 20:39

Bardzo mnie to zaciekawiło, manuskrypt wygląda bardzo dobrze, w sensie, że nieżle się zachował jak na coś, co pochodzi z XV wieku.
open your eyes and free your mind
омїкяои★

Postautor: омїкяои★ » 17 maja 2016, 21:57

ajka pisze:Bardzo mnie to zaciekawiło, manuskrypt wygląda bardzo dobrze, w sensie, że nieżle się zachował jak na coś, co pochodzi z XV wieku.

Dokładnie tak, a to ponieważ ktoś miał to dzieło w swojej kolekcji i dopiero teraz się o tym dowiedziano. Ciekawe, że info o tym wypłynęło akurat podczas kryzysu migracyjnego. Wspomniałem o tym w temacie. Taka tylko hipoteza.
ajka
Przeciętniak
Przeciętniak
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 8 razy

Postautor: ajka » 18 maja 2016, 6:24

Wiesz? Myślę, że nie tylko fakt , że w tym czasie ta mapa się znalazła... zobacz, przecież upada religia katolicka, trzeba było zrobić coś, co spowoduje masowe nawrócenia ;)
open your eyes and free your mind
Awatar użytkownika
oleks24f
VIP
VIP
Podziękował: 301 razy
Podziękowano: 287 razy

Postautor: oleks24f » 18 maja 2016, 10:55

ajka pisze:Wiesz? Myślę, że nie tylko fakt , że w tym czasie ta mapa się znalazła... zobacz, przecież upada religia katolicja, trzeba było zrobić coś, co spowoduje masowe nawrócenia ;)

Taki kolejny straszak, jakich już było wiele, byle tylko ludzi kontrolować strachem. ;)
"we Wszechświecie istnieje
nieskończona liczba światów podobnych, jak i niepodobnych do naszego".

Epikur (341 -270 rok p. n. e.).

Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat
Galilieusz

Wróć do „Apokalipsa”