Wicca - współczesna religia czarownic

Podziel się z nami, wiedzą na temat wszelakich religi i wierzeń.

Moderator: Redaktorzy

danut
VIP
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 26 sty 2016, 18:12
Podziękował: 339 razy
Podziękowano: 206 razy

Wicca - współczesna religia czarownic

Postautor: danut » 14 lut 2020, 22:04

http://efantastyka.pl/content/jak-czaru ... ne-w-wicca
Zapraszam do poważnej dyskusji obejmującej temat, bez zachęcania do przyjęcia tej filozofii. Zainspirowały mnie wyrządzone tym szkody w pojmowaniu ludzkim o celu naszego życia i niechybne postaci skłaniające się do tego kierunku jak np. słynny Crowley. Bardzo często współczesne wiedźmy przeinaczają historię, rolę i cel magii w starożytności i np. twierdzą , że wiedźmy to były jakieś wyjątkowe nadludzkie istoty i oznaczały kobietę, która ma wiedzę, a ta wiedza ukryta ma być nawet w etymologii słowa i przez to miały być szanowane w starożytności przez ludzi. Otóż nie- słowo wiedźma nie ma pochodzenia etymologicznego od wiedzy, w starożytności to istoty półdemoniczne, mające kontakt ze złem, czarami wpływające na rzeczywistość, zakłamujące ja np. dla króla i innych profitów, ludzi skłonnych do takiego wirusowania i siania zła, a owe czary to też wizje zdobyte przez nich przez ów kontakt. ( Kirke, Hekate). Jezus wspominając o wierze w starodawnego węża, rogacza najprawdopodobniej o tym wspominał. Dlaczego w tak światłych czasach to właśnie chce wracać? Zabobon, kłamstwo, ciemnota? Pozwolicie na to?
Awatar użytkownika
oleks24f
Administrator
Administrator
Posty: 516
Rejestracja: 02 lut 2016, 22:40
Lokalizacja: Sopot
Podziękował: 330 razy
Podziękowano: 300 razy

Re: Wicca - współczesna religia czarownic

Postautor: oleks24f » 15 lut 2020, 7:20

Sama koncepcja magii, zrodziła się w starożytnym Egipcie. Gdzie stanowiła trzon wierzeń. Magią posługiwali się bogowie, zmarli. Zaklęcia miały ich chronić w zaswiatach przed przeróżnymi demonami, czy niebezpieczeństwami. Np spisem takich zaklęć jest słynna Księga Umarłych, popularna w okresie Nowego Państwa. Wedlug legend istnieć też miała tak zwana Księga Totha, która między innymi pozwalać miała na patrzenie się na słońce gołym okiem, wpływanie na pogodę, usmiercanie na odległość. Choć już wtedy była uważana za wiedzę zakazana, za tabu.

To że wiedźma, ma pochodzić etymologicznie od słowa wiedza, pochodzi bodajże od staropolskich zielarek, znachorek. Wrzuconych do jednego wora z czarownicami sensu stricte. Które zawsze były kojarzone że złem
"we Wszechświecie istnieje
nieskończona liczba światów podobnych, jak i niepodobnych do naszego".

Epikur (341 -270 rok p. n. e.).


Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat
Galilieusz
danut
VIP
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 26 sty 2016, 18:12
Podziękował: 339 razy
Podziękowano: 206 razy

Re: Wicca - współczesna religia czarownic

Postautor: danut » 15 lut 2020, 10:59

Zgadzam się. Jeszcze w XX w. potrafiono te sprawy odróżniać. Wiedziano, że "mądra baba" to jest zielarka/znachorka i to do nich chodzono po porady, a i zastępowały one lekarzy na wsiach z braku powszechnej dostępności do nich. Dziś jakaś dziwna moda na starożytność próbuje zmieniać postrzeganie tych rzeczy, zamazywać różnice pomiędzy tym co jest złe a tym co dobre. Zagarnianie jak najwięcej pod siebie, choroba na władzę i majątek, wywyższanie się nad innych i brak uwagi poświęcanej drugiemu człowiekowi sprawia by stawać się jak kiedyś królem - rządzić i dzielić, sięgając po złorzeczenia i zaklęcia. Szeptuchy też podpisuje się pod owe "Mądre Baby", a przecież one nie robią nic innego jak tylko szepczą i próbują silnym życzeniem zmieniać rzeczywistość, wyrywać ją dla kogoś, niezależnie czy byłoby to sprawiedliwie do danej osoby przypisane czy nie. Ważne jest też tu podłoże wierzeń, zatem niektóre rytuały odprawiano zgodnie z duchem swojej epoki i wyznawanej przez dane grupy wiary. Dlatego, gdy np. Słowianie czuli respekt przed naturą, to i jej się przyglądano, szanowano ją i poznawano, ale była to mądrość ludu a nie czarownic. Nawet współcześnie w pół- dzikich jeszcze krajach wyraźnie się sprawę oddziela np. na czarowników i szamanów. Kto jest kim? A podłożem tego wszystkiego jest nie tylko Egipt, jest Grecja i Dionizje, wprowadzenie na scenę upiorów, wiedźm i wina. Obrzydliwe obrzędy z czczeniem penisa. W naszej kulturze odpowiednikiem były Sabaty i Noc Walpurgii. A jeszcze dawniejsze to nałożnice plemiennego króla - Matrony.
Awatar użytkownika
fenikste
Łowca
Łowca
Posty: 151
Rejestracja: 10 paź 2018, 18:55
Podziękował: 14 razy
Podziękowano: 26 razy

Re: Wicca - współczesna religia czarownic

Postautor: fenikste » 15 lut 2020, 15:12

Cóż temat ten i inne będzie powracał jak bumerang tym bardziej iż tamte wiedzmy dalej świetnie się mają w dalszym ciągu. Noo może nie wszystkie mhah. Puki istniał Visseus nic nie mogło być inaczej jednak już stał się tworem nierzeczywistym , pomimo tego ludzie tak daleko są oślepieni i wciąż integrują się z pomiotami Visseusa w społeczeństwie że dość ciężko będzie to ogarnąć przez następną niemalże dekadę, jednak idąc za mądrym przysłowiem które pasuje tu idealnie, "co się odwlecze to nie uciecze" ludzie przy swej nieświadomości będą pomału oswabadzać się z wpływu i na przestrzeni tych lat nawet nie zauważą jaki postęp to przyniesie już nie mówiąc o tych którzy do tego porządku doprowadzili. Trwać to będzie nierozerwalnie przez następny tysiąc lat gdy odkryte zostanie pochodzenie tych którzy pomogli Ziemi.
Stanie się to jednak dopiero po zasiedleniu Marsa co jeszcze bardziej odwlecze oświecenie ludzi , dając również tym samym czas na pozbycie się wpływu całkowicie.

Z moich refleksji odnośnie wiedźm,:
.. być może nigdy nie doszło by do tak intensywnych działań gdyby nie jedna z nich, a jej historia jest dość interesująca, dodam jedynie że jedną z pierwszych rzeczy jaką wypowiedziała była dość mocno nacechowana uczuciami krótka opowieść o spaleniu na stosie...widać jednym coś to dało inni wręcz nabrali większego animuszu.

Mówią że zło zawsze było jest i będzie, ten który stworzył aurę czarną nie spodziewał się że będzie ona zbierała takie ostre żniwo, ktoś jeszcze dołożył starań by tylko świadomość regulująca i określająca stan istnienia stała się prowodyrem jego zagłady, czego w swej mądrości nie raczył zauważyć myśląc iż jego twór jest idealny.

Pomimo ogromu wiedzy i doświadczenia warto czasem się zreflektować co niedawno uczynił gdy ukazana została mu manipulacja i zdanie "zrobiłem czarną by nie było nudno" nabrało innego sensu, strasznego sensu , wtem uświadomił sobie jak w swej mądrości był ślepy, pokory jednak nabrał uświadamiając sobie że nie on jest pierwszym rozwiniętym i ochoczo zabrał się za próbę naprawy tego co spierdoczył przez własną pyszność.

Co do poważnych rozmów @Danut , być może będą one dopiero sensowne gdy wszelkie istnienie ujrzy drogę, na ten czas jednak trzeba czekać aż ostatni zły żyje , bo puki ma wpływ będzie z nieświadomych ludzi marionetkowy świat odchodzący ogromnie od norm i zasad stworzenia. Ludzie parając się wszelakimi teoriami sami dobijają gwoździa , prawda zawsze jest jedna i łatwo się obroni jednak ignorancja i bezmyślność to typowe cechy nieświadomych i nic się z tym nie zrobi , wszyscy odblokowani ustępują im pola nie bez powodu.

Czasem warto być pustelnikiem , każdy rozwija się jako jednostka a społeczeństwo nie jest mu do niczego potrzebne na drodze doskonalenia , interakcje z fałszem i manipulacją nie są tu dość mądrą drogą choć w tym momencie tyle pozostaje nieuświadomionym z których wielu spaczyło własny rozwój w tym chaosie jaki mamy.
“There is only one good, knowledge, and one evil, ignorance.”
― Socrates
danut
VIP
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 26 sty 2016, 18:12
Podziękował: 339 razy
Podziękowano: 206 razy

Re: Wicca - współczesna religia czarownic

Postautor: danut » 15 lut 2020, 15:39

No.. Twory nierzeczywiste powstały z tych chorych pragnień - niestety. Wplątane w rzeczywistość psują ją i zaciemniają. ..."zrobiłem czarną by nie było nudno" - nudno nie jest ale "co siejesz, to zbierasz" i w końcu sam stajesz się czarny i nierzeczywisty. Wszystkie te czarne zjawy, kaptury bez twarzy, czerwone szaty i sznury, panowie magowie w czarnych kapeluszach, strzygi i wampiry :), upiory z kosą zwiastują śmierć drugą i ostateczną temu kto je ze swoich życzeń stworzył i gdzie i czemu oddał swoją duszę i serce.
Awatar użytkownika
fenikste
Łowca
Łowca
Posty: 151
Rejestracja: 10 paź 2018, 18:55
Podziękował: 14 razy
Podziękowano: 26 razy

Re: Wicca - współczesna religia czarownic

Postautor: fenikste » 15 lut 2020, 16:37

Aktualnie są 4 obozy zle, najbardziej skrajny od nas to obóz śmierci i destrukcji nie parają się innymi lżejszymi rzeczami bo nienawidzą wszelkiego stworzenia i chcą uniemożliwić rozwój permanentnie. Manipulacja ludźmi polega na zwaleniu winy na kogo innego jak i w innych przypadkach jednak uczucia są dużo silniejsze, często zakłamują prawdę by sprowokować do najgorszych czynów. Obozem bliższym jest ten od wszystkich kalectw i obrzydzenia życia bezpośrednio przy jednoczesnym czerpaniu przyjemności i energii z osób którym szkodzą, często winę ponoszą zielone dusze w tym lekarze, sila manipulacji wciąż jest zbyt duża ludzie mogli się obronić, raz okaleczony sam ma pretensje do życia i wszystkich wokół i nie jest w stanie sobie sam pomóc dodatkowo manipulują ludźmi wokół takich osób powodując brak pomocy. Drugim od nas lżejszym od poprzedniego jest obóz skupiających się na szkodzeniu ciągłym, chodzą za jednostkami nieraz towarzysząc im całe życie, nie szkodzą ciału tak jak poprzedni jednak długofalowy wpływ powoduje masę zmian w życiu nieraz zejście z prawidłowej drogi, powodują również różne schorzenia towarzyszące nieraz cale życie.
Ostatnim obozem najlżejszym sa żartownisie , starają się ośmieszać jednostkę w stosunku do innych co nieraz powoduje duże problemy w życiu, człowiek staje się niepoprawny , roztargniony, itd.. nie zagrażają życiu jednak dość mocno wpływają na je same. Każdy z tych obozów posiada różne doświadczeniem dusze które można spacyfikować jednak jest to dość kłopotliwe.

Ogólnie integracja społeczna jest narażoną na wpływ w dużym stopniu i trzeba mieć na to baczenie, nie wdawać się zbytnio w relacje z osobami które widać że nie działają ani uczciwie ani prawidłowo wg naszej oceny jedynie to potrafi uchronić przed wpływem ukrytych złych w ciałach, innych już nie ma więc warto to robić aktywnie dla własnego dobra.

Refleksja: wielu z nich już zasłużyło na wykluczenie społeczne w moim mniemaniu choc nie podejmuje się prób radykalnych czynienia tego otwarcie i odgórnie co daje im więcej czasu na manipulację otoczeniem...zasada jest jak kamień węgielny :)
“There is only one good, knowledge, and one evil, ignorance.”
― Socrates
danut
VIP
VIP
Posty: 388
Rejestracja: 26 sty 2016, 18:12
Podziękował: 339 razy
Podziękowano: 206 razy

Re: Wicca - współczesna religia czarownic

Postautor: danut » 15 lut 2020, 16:44

I z tym wszystkim potrzeba jest nam nauczyć sobie poradzić, nie poddawać się, nie upadać i nie przejmować sposobu "jak ty mnie , tak ja tobie". To jest zgubne, bo wtedy sam dołączysz się do nich, ich pojmowanie przejmiesz. :) Zawsze bądźmy sobą.

Wróć do „Religie i Wierzenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość