Wrota bogów. Puerta de Hayu Marca

Tajemnicze miejsca, co kryją ?

Moderator: Redaktorzy

Awatar użytkownika
Chrupek
Sułtanka
Sułtanka
Posty: 280
Rejestracja: 12 sty 2016, 20:31
Lokalizacja: Gdynia, Prusy Królewskie
Podziękował: 24 razy
Podziękowano: 118 razy

Wrota bogów. Puerta de Hayu Marca

Postautor: Chrupek » 24 sty 2016, 20:20

Na temat Puerta de Hayu Marca (drzwi/wrota bogów/duchów) od wieków krążą niezliczone historie. Od kilkudziesięciu lat miejsce to pozostaje przedmiotem badań naukowców i archeologów. Między innymi dlatego, iż zgodnie z wierzeniami, stanowi rodzaj portalu, za pomocą którego można się przenieść w inny wymiar. Według niektórych, ten obiekt to prawdziwe "gwiezdne wrota".

Czym w są w rzeczywistości te monumentalne wrota wykute w skale? Składają się z dwóch części - pierwsza, zewnętrzna, ma dokładnie taką samą wysokość i szerokość, czyli 7 metrów; druga, znajdująca się w jej wnętrzu, ma dwa metry wysokości, metr szerokości i jest głęboka na 50 centymetrów. To tajemnicze miejsce położone jest w Peru, nieopodal miasta Puno nad jeziorem Titicaca, a odnalezione zostało przez przypadek.

Obrazek


Odkrycia bramy dokonał Jose Luis Delgado Mamani w czasie poszukiwania interesujących miejsc, które mogłyby posłużyć do wspinaczki. Co najdziwniejsze, wcześniej wielokrotnie pojawiało się ono w jego snach. Co prawda w jego wizjach wyglądało ono nieco inaczej, ale ogólny zarys był zbliżony. Mamani widział w swoich snach drogę prowadzącą do tajemniczych bram, która wyłożona była różowym marmurem. Z tego samego materiału wykonane były także posągi otaczające szlak. Pośrodku wrót znajdować się miał zaś migoczący tunel.

Po dokonaniu odkrycia, miejsce to zostało wnikliwie zbadane przez wielu ekspertów z zakresu archeologii i kultury Inków. Na podstawie przeprowadzonych analiz, naukowcy doszli do wniosku, że obie bramy zostały wykute z jednego potężnego bloku skalnego, a w mniejszym z nich znajduje się niewielkie wgłębienie. Ponadto ustalili, że cały przyległy do wrót teren był niegdyś miastem, na co wskazywać mają resztki skał przypominające swym kształtem budynki i fortyfikacje.

Co ciekawe, ustalenia specjalistów zazębiają się z legendą, która krąży wśród peruwiańskich Indian, a dotyczy elementu, który mógłby się pokrywać z wgłębieniem usytuowanym w mniejszej z bram. Miał to być dysk, który pełnił funkcję klucza do bramy i znajdował się w tzw. świątyni "siedmiu promieni". Według tych samych podań, w czasie najazdów Hiszpanów na Peru żył kapłan Aramu Mam, który za wszelką cenę chciał uchronić wspomniany dysk - nazywany przez niektórych kluczem bogów - przed zagarnięciem go przez Hiszpanów. Aby go ocalić, zabrał go ze świątyni "siedmiu promieni", a potem przez długi czas ukrywał się w otaczających miasto górach Hayu Marca.

Obrazek


Z czasem kapłan zdecydował udać się do bramy. Tam po odprawieniu tajemnych rytuałów z pilnującymi wrót szamanami włożył dysk w odpowiednie miejsce w mniejszych drzwiach. Wrota otworzyły się, a kapłan wszedł do środka. Jak głosi legenda, już nigdy stamtąd nie wyszedł.

O niezwykłym charakterze wrót zaświadczają po dziś dzień relacje ciekawskich, którzy wciąż tłumnie odwiedzają to miejsce. Według przekazów, po dotknięciu małej bramy w okolicach wgłębienia można odczuć przepływ energii. Niektórzy świadkowie twierdzą, że towarzyszyły im wizje, w których widzieli gwiazdy i słupy ognia, a także słyszeli muzykę. Jeszcze inni dostrzegli w skale tunel, choć szczegółowe badania nie wykazały występowania w bloku skalnym, z jakiego wykonana jest brama, choćby jednej szczeliny.

Także położenie tego miejsca świadczy o jego niezwykłości, gdyż łączy się ono liniami energii ziemskiej z pięcioma innymi miejscami, które układają się w kształt krzyża. Wszystkie te miejsca leżą w okolicach jeziora Titicaca. Jednym z takich punktów jest brama słońca w Tiahuanaco.

Warto dodać, że na obszarach tych często występowały manifestacje UFO. Często widywane były tam obiekty o kulistym kształcie i emitujące błękitne światło, co w niezwykły sposób wiąże się z inną indiańską legendą, zgodnie z którą bogowie powrócą na Ziemię, przechodząc przez gwiezdną bramę.ŹRÓDŁO:
niewiarygodne.pl
Obrazek
Awatar użytkownika
Linkerka
VIP
VIP
Posty: 110
Rejestracja: 05 mar 2016, 14:20
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 26 razy

Re: Wrota bogów. Puerta de Hayu Marca

Postautor: Linkerka » 19 cze 2016, 19:34

Trochę jak z posągami na wyspie wielkanocnej, myślę, że na ziemi jest wiele przejść do innych rzeczywistości lub poprostu są to portale do innych planet, cywilizacji. Być może kiedyś nasza Ziemia była bardziej rozwinięta ale wszystko zanikło przez jakieś wydarzenia

Wróć do „Tajemnicze Miejsca”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość